Budowlanka wychodzi na prostą

opublikowano: 06-03-2018, 22:00

Firmy budowlane oceniają swoją sytuację lepiej niż w poprzednim kwartale.

Firmy budowlane oceniają swoją sytuację lepiej niż w poprzednim kwartale. Aż 44 proc. przedstawicieli tej branży prognozuje wzrost sprzedaży produktów i usług w najbliższym czasie — wynika z pierwszego tegorocznego pomiaru „Barometr EFL” przeprowadzonego przez Europejski Fundusz Leasingowy (EFL). Zdaniem Radosława Kuczyńskiego, prezesa EFL, pierwsze oznaki poprawy sytuacji w budowlance widać było już w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Wtedy odczyt barometru był najwyższy spośród wszystkich badanych branż, a optymizm budowlańców wynikał przede wszystkim z planowanych inwestycji.

— Teraz jest on związany głównie z oczekiwaniami co do sprzedaży. Hamulcem dla budowlanki może okazać się jednak brak rąk do pracy. Szansę stanowią pracownicy zza wschodniej granicy, ale budownictwo nie jest jedyną branżą, która musi o nich zabiegać. Z problemem kadrowym mamy też do czynienia w sektorze automotive, logistyce czy handlu — mówi Radosław Kuczyński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu