Buffett poprawił nastroje wokół banków

Marek Druś
opublikowano: 25-09-2008, 00:00

Europejskie rynki akcji nadal nasłuchują sygnałów z USA. Środowe notowania znów charakteryzowały się dużą zmiennością. Krótko przed rozpoczęciem handlu w USA spośród 18 indeksów branżowych spadki i wzrosty rozkładały się mniej więcej po połowie. W górę szły kursy banków. Do kupna ich akcji zachęcała wiadomość, że Warren Buffett zdecydował się zainwestować co najmniej 5 mld USD w Goldman Sachs. Kupno akcji amerykańskiego banku rozważa też japoński Sumitomo Mitsui Financial. W Europie drożały akcje m.in. UBS, Deutsche Banku i BNP Paribas.

Chętnie kupowano papiery francuskiego koncernu EDF, który za 23 mld USD przejmie British Energy. Po przeciwnej stronie rynku znalazły się spółki motoryzacyjne: Renault i Daimler. Sygnałem do sprzedaży był wzrost cen ropy. Sesje w USA rozpoczęły się wzrostami. Wśród blue chipów rosły kursy Goldman Sachs, Bank of America i JP Morgan, ale taniał Citigroup. Euforii jednak nie było.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu