Bumech zawieszony na żądanie KNF

opublikowano: 24-03-2017, 10:13
aktualizacja: 24-03-2017, 10:21

GPW na wniosek KNF zawiesiła na miesiąc obrót akcjami spółki Bumech.

"W ocenie UKNF istnieje podejrzenie istotnych nieprawidłowości związanych z ujawnianiem stanu posiadania akcji spółki Bumech. Zdaniem UKNF zawieszenie obrotu na okres jednego miesiąca pozwoli na dokonanie niezbędnych ustaleń stanu faktycznego. W przypadku wcześniejszego wyjaśnienia przedmiotowej sprawy, obrót akcjami spółki Bumech zostanie wznowiony przed upływem miesięcznego terminu" - podano w komunikacie.  Chodzi o komunikat o zwiększeniu do prawie 10 proc. udziału w akcjonariacie spółki przez China Coal Energy. Podmiot o tej nazwie notowany jest na chińskich giełdach i jest wyceniany na 10 mld USD.

W rozmowie z pb.pl Marcin Sutkowski, prezes Bumechu, utrzymywał, że chodzi właśnie o ten podmiot, a nie inny o takiej samej nazwie. 

- Osobiście nie znam powodów zawieszenia. Jestem służbowy za granicą. Również jestem zaniepokojony sprawą, bo bombardują nas zapytaniami inwestorzy - napisał dziś Marcin Sutkowski, który czeka na informacje od giełdy.

China Coal nie odpowiedział na naszą prośbę o kontakt. 

Komunikat spowodował w środę i czwartek zwyżkę notowań Bumechu. Obrót został jednak wstrzymany jeszcze przed południem w czwartek. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane