Bundesbank: wzrost Niemiec może być poniżej prognoz

opublikowano: 23-08-2021, 15:20

Bank centralny Niemiec ostrzegł, że wzrost największej gospodarki Europy może być mniejszy niż prognozowano, a nasilenie pandemii może ją hamować jesienią, pisze Reuters.

Gospodarka Niemiec miała wzrosnąć o 3,7 proc. w tym roku i o 5,2 proc. w przyszłym. Bundesbank wskazał jednak, że początkowy okres ożywienia nie był tak dobry jak oczekiwano, co może zaważyć na wyniku w całym roku. Nasilenie pandemii może spowodować powrót niektórych ograniczeń jesienią, ale nie będą one tak mocnej jak wcześniej.

- Wariant delta i spadek dynamiki szczepień mogą prowadzić do ponownego zaostrzenia działań ochronnych – głosi raport Bundesbanku. – To może zwiększyć presję na gospodarkę w jesiennym kwartale – dodał.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock

Reuters przypomina, że bank centralny Niemiec wcześniej sygnalizował możliwość zbliżenia się inflacji do 5 proc. pod koniec roku oraz następnie jej wyraźny spadek na początku przyszłego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane