Bundestag przyjął pakiet pomocy dla gospodarki

MD
04-12-2008, 17:29

Niższa izba niemieckiego parlamentu uchwaliła w czwartek pakiet ustaw, które mają pomóc największej europejskiej gospodarce ograniczyć negatywne skutki recesji.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że wartość proponowanych w pakiecie rozwiązań to 31 mld EUR. Ich zastosowanie ma spowodować nawet 50 mld EUR inwestycji w okresie dwóch lat. Część ekonomistów uważa jednak, że rząd zdecydował się na zbyt małą pomoc gospodarce, które weszła w – jak się sądzi – największą recesję od końca II Wojny Światowej. Merkel twierdzi jednak, że to, co zaproponowała, jest całkowicie wystarczające.

- Jesteśmy wśród liderów w Europie, jeśli chodzi o odpowiedź na kryzys – powiedziała Merkel.

Zaznaczyła, że rząd jest gotów przyjrzeć się na początku stycznia, czy proponowane rozwiązania przynoszą pożądany efekt. Zastrzegła, że nie zamierza „licytować” się z innymi rządami na wielkość kwot, przeznaczonych na pomoc gospodarce.

MD, hemscot.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Bundestag przyjął pakiet pomocy dla gospodarki