Burberry przewyższy prognozy po odbiciu sprzedaży

ARŻ, Reuters
opublikowano: 12-03-2021, 12:47

Brytyjski producent dóbr luksusowych poinformował w piątek, że przekroczy prognozy rynkowe dotyczące zysków i przychodów w ostatnim kwartale. To efekt silnego odbicia sprzedaży od grudnia. Cena akcji spółki wróciły do poziomów sprzedaż pandemii, pisze Reuters.

Burberry
Burberry
Simon Dawson

W niezaplanowanej aktualizacji handlowej Burberry stwierdziło, że ​​porównywalna sprzedaż detaliczna w sklepach w ostatnim kwartale roku obrotowego, który dobiega końca 27 marca, będzie od 28 do 32 proc. wyższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

„Od grudnia nadal obserwujemy silne odbicie, a teraz oczekujemy, że przychody i skorygowany zysk operacyjny przewyższą konsensus” - poinformowano w oświadczeniu.

Spółka w całym roku spodziewa się spadku przychodów o 10 do 11 proc. Skorygowana marża operacyjna ma mieścić się w przedziale od 15,5 do 16,5 proc. Analitycy spodziewali się, że przychody skurczą się o 13 proc.

Akcje Burberry podskoczyły we wczesnych obrotach o 10 proc. do najwyższego poziomu od 22 stycznia 2020 roku. Firma opublikuje całoroczne wyniki 13 maja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane