Burzliwa sesja na Wall Street

opublikowano: 06-12-2018, 22:03

Czwartkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się przewagą spadków głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Ostatecznie na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial Average zniżkował o 0,32 proc., Standard & Poor's 500 tracił 0,15 proc. zaś technologiczny Nasdaq zyskiwał 0,42 proc.

Wall Street
Zobacz więcej

Wall Street Bloomberg

S&P 500 tracił drugą sesję z rzędu, jednak dobry stan dużych spółek technologicznych przyczynił się do odbicia ze spadków przekraczających 2 proc. w ciągu dnia. Prym we wzrostach wśród grupy FANG (Facebook, Amazon, Netflix, Google – teraz Alphabet) wiódł Netflix.

Rynki finansowe w dalszym ciągu charakteryzuje duża zmienność. Inwestorzy są przekonani bowiem, że rozejm w wojnie handlowej zawarty przez USA i Chiny nie potrwa długo po tym jak zatrzymany został dyrektor finansowy Huawei.

Akcje banków notowanych w S&P 500 traciły około 2,5 proc. po tym jak rentowność obligacji skarbowych spadła do najniższego poziomu od sierpnia. Rynek zaczął wątpić w to, że Rezerwa Federalna dokona w przyszłym roku choć jednej podwyżki stóp procentowych w obliczu słabnącego wzrostu gospodarczego.

Do słabych nastrojów podczas czwartkowej sesji przyczyniła się w dużej mierze ropa naftowa. Cena baryłki West Texas Intermediate spadła ponownie do 51 USD, podczas gdy OPEC planuje ograniczenie produkcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy