Buteleczki i papiery wartościowe

MK
opublikowano: 30-03-2007, 00:00

Prezes Bigramu w wolnych chwilach poświęca się swojej pasji: zbieraniu małych buteleczek z alkoholem i starych papierów wartościowych.

Prezes Bigramu w wolnych chwilach poświęca się swojej pasji: zbieraniu małych buteleczek z alkoholem i starych papierów wartościowych.

— Nie samą pracą człowiek żyje. Żeby się nie wypalić, menedżerowi potrzebna jest jakaś odskocznia, zainteresowanie, hobby — uważa Piotr Wielgomas.

Małe buteleczki (50 ml) z alkoholami Wielgomas kolekcjonuje już od ponad 20 lat. Przywozi je z całego świata. Obecnie ma ich już w swojej kolekcji blisko 600, w tym unikatowe buteleczki z whisky, koniakami, porto, likierami. Jak żartuje, chwilowo zabrakło mu nawet powierzchni ekspozycyjnej.

Prezes Bigramu jest również członkiem Stowarzyszenia Kolekcjonerów Historycznych Papierów Wartościowych i wytrwałym zbieraczem starych polskich akcji i obligacji, głównie XIX- i XX-wiecznych.

— To bardzo czasochłonne, ale pasjonujące i rozwijające zajęcie, a także wielka skarbnica wiedzy o historii gospodarczej Polski — przekonuje Piotr Wielgomas.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy