Być albo nie być Dudy coraz bliżej

Wiktor Szczepaniak
opublikowano: 23-07-2009, 14:30

W piątek Duda opublikuje komunikat ws. wyników postępowania naprawczego. Wszystko zależy od porozumienia z bankami. Analitycy są dobrej myśli.

Niedługo po ujawnieniu zaangażowania PKM Duda w toksyczne opcje walutowe zarząd spółki zwrócił się do sądu o wszczęcie wobec niej postępowania naprawczego, mającego na celu ochronę i restrukturyzację finansową. Jutro upływa czteromiesięczny okres trwania tego postępowania i poznamy wreszcie jego wynik. Zarząd spółki powstrzymuje się dzisiaj od udzielania informacji na ten temat. Zapytaliśmy więc analityków jaki scenariusz rozwoju wypadków przewidują i czy możliwe jest fiasko w walce o uratowanie firmy przed bankructwem.

17 lutego 200917 lutego 2009- Według mnie, bardziej prawdopodobny jest scenariusz, w którym PKM Duda dogada się z bankami w sprawie restrukturyzacji zadłużenia. Trzeba pamiętać, że spółka jest w stanie generować duży cashflow i działa w branży defensywnej. Powinna więc sobie poradzić nawet w trudnych czasach – mówi Łukasz Kołaczkowski, analityk Millennium DM. 

- Możliwość nie dogadania się PKM Duda z bankami oczywiście istnieje (wtedy czeka ją wniosek o upadłość), ale jest mało prawdopodobna, biorąc pod uwagę choćby potencjał dalszego rozwoju spółki. Dla przyszłości spółki ważny jest jednak nie tylko sam fakt porozumienia się spółki z bankami, lecz także jego kształt i warunki. Spodziewana jest np. konwersja części zadłużenia na akcje spółki, a to wiąże się z nową emisją akcji, zmianami w akcjonariacie i być może zmianami w zarządzie firmy – ocenia Monika Kalwasińska, analityk DM PKO BP.

Więcej znajdziesz w piątkowym "Pulsie Biznesu".

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiktor Szczepaniak

Polecane