Byki wciąż nie mogą wstać z kolan

Strona popytowa kontynuowała we wtorek próby odbicia na warszawskim parkiecie, jednak GPW raziła słabością na tle innych giełd.

Na zamknięciu WIG20 zyskał symboliczne 0,1 proc.,co wypadło blado na tle 1,5 proc. zwyżek we Frankfurcie. Segment blue chipów w dół ciągnęła dalszą gwałtowną przecenę JSW (-6,3). Za pogłębienie historycznych minimów odpowiadają spadki cen węgla i widmo podaży akcji pracowniczych. Drugą sesję z rzędu zwyżką zamknął KGHM (+0,9 proc.). Ministerstwo skarbu zaprzeczyło, jakoby rozważało zaangażowanie spółki w projekt rozbudowy Elektrowni Opole, a ceny miedzi odbiły się na rynkach towarowych z najniższego poziomu od trzech lat. Drugi dzień z rzędu straty z ubiegłotygodniowej wyprzedaży odrabiają papiery PKO BP (+1,6 proc.). Do 42 zł cenę docelową dla akcji banku podniósł DI BRE. Broker zaleca „kupuj”.

Zazieleniło się na szerokim rynku. Choć mWIG40 stracił 0,1 proc., to jednak sWIG80 zyskał 1,3 proc., a WIG Plus poszedł do góry o 0,6 proc. Poniżej przegląd wiadomości z małych i średnich spółek.

Tuż pod historycznym maksimum sprzed tygodnia znalazły się notowania CCC (+2,2 proc.). Wycenę papierów do 97,5 zł podnieśli analitycy Millennium DM. Zalecają ich akumulowanie.

Drugi tydzień z rzędu korygują się notowania Echa Investment (-0,1 proc.). Kupno akcji z ceną docelową 8,3 zł zalecił DM BZ WBK.

Z rocznego dołka odbił się kurs KOV (+0,9 proc.). Emitent sfinalizował przejęcie Winstara, na giełdzie w Toronto zadebiutuje na przełomie czerwca i lipca.

Z okolic dwuletnich minimów odbiły się notowania Boryszewa (+5,1 proc.). Walne spółki zdecydowało o przeznaczeniu 93 mln zł na skup akcji własnych.

1,5 proc. zyskał obliczany od wczoraj indeks 30 najbardziej płynnych spółek rynku NewConnect. O blisko 3 proc. podrożały papiery ZWG, produkującego wyroby gumowe. Emitent przejmie spółkę z sektora usług górniczych. Jeszcze w tym roku zapowiada przeniesienie notowań na rynek główny GPW i weryfikację prognozy finansowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane