Byki z Wall Street odpoczywają po rajdzie

Piątkowa sesja na giełdzie nowojorskiej rozpoczęła się od nieznacznych spadków, po tym jak wczoraj indeks S&P500 po raz pierwszy w historii przekroczył pułap 1700 punktów.

Po niespełna godzinie handlu S&P500 oraz Dow Jones tracą po 0,2 proc., a Nasdaq100 utrzymuje się tuż pod kreską. Na nastrojach zaważyły nieco słabsze od prognoz dane z rynku pracy. W lipcu w sektorze pozarolniczym przybyło 162 tys. etatów, choć ekonomiści spodziewali się wielkości bliższej 184 tys. Tymczasem zamówienia na dobra trwałego użytku wzrosły w czerwcu w ujęciu miesięcznym o 3,9 proc., także nieznacznie słabiej od prognoz.

- Jeśli gospodarka będzie zmierzać w dobrym kierunku, programy QE zakończą się przed połową przyszłego roku, ale my nie będziemy na to narzekać – komentował dla Bloomberga Stewart Richardson z towarzystwa RMG Wealth Management.

Ponad 3 proc. zyskuje AIG. Uratowany przed niewypłacalnością przez amerykańskich podatników ubezpieczyciel zapowiedział wypłatę pierwszej dywidendy od kryzysu finansowego i skup akcji własnych. Prawie o 10 proc. rośnie kurs LinkedIn. W zakończonym kwartale przychody operatora portalu kontaktów zawodowych skoczyły o 59 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy