Była dziewczyna Muska sprzedaje pamiątki po nim

opublikowano: 12-09-2022, 15:49
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Jennifer Gwynne, która „chodziła” z Elonem Muskiem w czasach studenckich postanowiła sprzedać pamiątki po tej znajomości, informuje The Independent.

Gwynne była dziewczyną Muska kiedy studiował na Uniwersytecie Pensylwanii w 1994 roku. Obecnie postanowiła sprzedać pamiątki, które po nim ma, a pozyskane pieniądze przeznaczyć na czesne za szkołę syna. Kartka z wypisanymi przez Muska życzeniami urodzinowymi już osiągnęła na aukcji cenę ponad 10 tys. USD. Złoty naszyjnik ze szmaragdem pochodzącym z kopalni jego ojca już przekroczył 5 tys. USD. Chętni na zdjęcia młodego Muska w czasach studenckich zaoferowali łącznie ponad 6 tys. USD. Aukcja potrwa do środy.

Elon Musk, fot. Bloomberg
Elon Musk, fot. Bloomberg

The Independent przypomina, że po ukończeniu Uniwersytetu Pensylwanii Musk przeniósł się na Uniwersytet Stanforda w celu odbycia studiów doktoranckich, które porzucił niemal natychmiast po rozpoczęciu z powodu uruchomienia swojego pierwszego startupu.

Elon Musk, twórca m.in. spółek Tesla i SpaceX, zajmuje pierwsze miejsce na liście najbogatszych ludzi świata prowadzonej przez agencję Bloomberg. Jego łączny majątek szacowany jest na 262 mld USD. Majątek drugiego na liście Jeffa Bezosa, twórcy Amazon.com, jest niższy o 105 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Polecane