Byli szefowie Porsche oskarżeni o manipulację

DI, PAP
opublikowano: 20-12-2012, 00:00

Dwóch byłych szefów firmy Porsche zostało oskarżonych o manipulacje na rynku akcji w związku z nieudanym przejęciem przez producenta sportowych samochodów koncernu Volkswagen.

Prokuratorzy ze Stuttgartu twierdzą, że Wendelin Wiedeking, były dyrektor wykonawczy firmy, oraz Holger Haerter, dyrektor finansowy, wydawali wprowadzające w błąd oświadczenia o zamiarach firmy w 2008 r. Zaprzeczali, że Porsche chce zwiększyć swoje udziały w Volkswagenie, choć decyzja w tej sprawie zapadła już pół roku wcześniej. Według śledczych zaprzeczenia te spowodowały spadek wartości akcji Volkswagena, w czasie gdy firma Porsche potajemnie przygotowywała zakup większości udziałów w największym koncernie samochodowym w Europie. Akcja Porsche się nie powiodła, po czym Volkswagen zdecydował się odwrócić role i przejął Porsche.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Byli szefowie Porsche oskarżeni o manipulację