Były prezes GPW szefem budowlanej firmy

opublikowano: 05-11-2019, 06:46

Paweł Tamborski został prezesem budowlanej spółki Awbud.

Od 4 października Paweł Tamborski, który w latach 2014-2015 był prezesem GPW, a wcześniej m.in. ministrem skarbu, był członkiem zarządu Awbudu. Teraz zapełnił wakat, który pojawił się po rezygnacji Anety Bińkiewicz.

Zobacz więcej

Paweł Tamborski

Marek Wiśniewski

W ostatnich latach (od 2016 do 2019) Tamborki zajmował się w doradztwem w zakresie finansów spółek, rynków kapitałowych, transakcji fuzji i przejęć oraz restrukturyzacji w ramach prowadzonej działalności gospodarczej Paweł Tamborski Advisory. 

Awbud to jedna z najmniejszych spółek na GPW. Jej kapitalizacja to 10 mln zł. 90 proc. jej akcji należy do Murapolu. 

W lutym tego roku Awbud złożył do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego członka zarządu w związku ze sporządzeniem nierzetelnych sprawozdań finansowych spółki za lata obrotowe 2016 – 2017. O sprawie pisaliśmy w "PB" w artykule: Murapol w Awbudzie. Ktoś gra nieczysto

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu