Były wiceminister MSW uniewinniony w infoaferze

Grzegorz Suteniec
opublikowano: 20-03-2018, 09:47
aktualizacja: 20-03-2018, 09:56

Sąd rejonowy dla Warszawy-Mokotowa zdecydował o uniewinnieniu Witolda Drożdża, byłego podsekretarza stanu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz dwóch innych osób od wszystkich zarzutów w tzw. infoaferze.

Witold Drożdż (wyraził zgodę na publikację nazwiska i wizerunku) w latach 2007-2010 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, w którym odpowiadał za szeroko rozumianą informatyzację i nadzorował Centrum Projektów Informatycznych (CPI). Był jednym z oskarżonych w głośnej infoarze. Byłemu wiceministrowi i jego współpracownikom postawiono sześć zarzutów związanych m. .in. z  przekroczeniem uprawnień polegającym na wpływaniu na decyzje kadrowe oraz zlecanie nieuzasadnionych usług na rzecz CPI. Głównym oskarżonym był dyrektor CPI Andrzej M. W lutym 2016 r. został on skazany na 4,5 roku więzienia w zawieszeniu i grzywnę za przyjęcie wielomilionowych łapówek od firm IT za przychylność przy pozyskiwaniu zleceń.

Po przeprowadzaniu 30 merytorycznych rozpraw,  przesłuchaniu ponad 70 świadkowi i zapoznaniu się z opinią biegłego sąd uniewinnił oskarżonych od wszystkich postawionych im czynów.

- Wszyscy oskarżeni składali bardzo obszerne, wielogodzinne wyjaśnienia , także nie ma żadnych wątpliwości, że materiał dowodowy w tej sprawie jest kompletny – mówiła Agnieszka Jaźwińska, sędzia uzasadniając wyrok.

Obrońca byłego wiceministra, mecenas Wojciech Brochwicz, wyraził ubolewanie, że w polskim wymiarze sprawiedliwości dochodzi to takich sytuacji.

- Mój klient był oskarżony o najgorsze przestępstwa korupcyjne. Nie zostało z tego nic. Po burzliwej i kilkuletniej analizie  nic z argumentów strony oskarżającej nie znalazło uznania w oczach sądu. Wdziera się do tego pałacu sprawiedliwości polityka. Mówi się, że wtedy sprawiedliwość ucieka oknem. Tutaj sprawiedliwość została na sali i odnosiła zwycięstwo – komentuje Wojciech Brochwicz.

Były podsekretarz stanu w MSW nie odniósł się do wyroku.

- Nie będę tego w żaden sposób komentował, wydaje mi się, że to co powiedział sąd jest wystarczające – powiedział dziennikarzom Witold Drożdż.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Były wiceminister MSW uniewinniony w infoaferze