BZ WBK gotów oddać klientowi część raty

opublikowano: 03-02-2015, 12:25

Mateusz Morawiecki, prezes BZ WBK stwierdza, że bank w pełni akceptuje ujemny LIBOR i jeśli oprocentowanie kredytu spada poniżej zera odda klientowi część miesięcznej raty.

Co za nagły zwrot akcji. Tydzień temu Związek Banków Polskich upierał się, pomimo spadku LIBOR-u głęboko poniżej zera, nie ma mowy o dopłacaniu do kredytów frankowych z niską marżą. Może o dopłacaniu nie, ale dzieleniu się z klientem już tak.

– Sami kupujemy franka na rynku swapowym, korzystając z ujemnego LIBOR-u. Uważamy,  że powinniśmy podzielić się korzyściami w tej wyjątkowej sytuacji z klientami – mówi Mateusz Morawiecki, prezes BZ WBK, trzeciego co do wielkości banku na rynku.

Jak przyznaje, sprawa nie jest prosta z punktu widzenia prawnego i informatycznego.

– Jesteśmy w trakcie rozstrzygania w jaki sposób rozliczać się z klientem – mówi Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej.
Możliwe są różne rozwiązania: przelew pieniędzy na konto klienta, pomniejszenie raty itp.
Szef BZ WBK liczy, że minister finansów szybko opracuje wskazówki jak rozliczać taką transakcję od strony podatkowej.
Mateusz Morawiecki zapowiada, że w ciągu dwóch tygodni bank będzie miał gotowe rozwiązania dotyczące rozliczania ujemnego oprocentowania.

Wczoraj pisałem, że Millennium gotowe jest w całości akceptować ujemny LIBOR i przy kredytach z niską marżą zwracać klientowi część raty. Szef.banku powiedział, że decyzję uzależnia od spełnienia kilku warunków.

Zobacz więcej

Mateusz Morawiecki

Marek Wiśniewski

 

Czytaj też na Obiektywnieofinansach.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / BZ WBK gotów oddać klientowi część raty