BZWBK: GPW znów kończy sesję spadkami

opublikowano: 04-03-2003, 18:54

Wtorkowe notowania w Warszawie przebiegały podobnie zresztą jak w całej Europie pod znakiem spadków. WIG20 stracił na zamknięciu sesji 1,8 procent, przy obrotach na poziomie prawie 180 mln zł. Kumulacja negatywnych danych makroekonomicznych napływających na rynki finansowe oraz obawy o skutki wciąż nie przesądzonej wojny w Iraku powodowały wyraźna niechęć do posiadania akcji.

Na naszym podwórku do ogólnego niepokoju związanego z sytuacją geopolityczną dołączyły obawy, co do przyszłości polskiej sceny politycznej, oraz nerwowe reakcje inwestorów na słabnący permanentnie kurs naszej waluty. Mimo iż poniedziałek przyniósł publikacje względnie dobrych wyników KGHM-u, Prokomu, Comarchu oraz bardzo dobrych danych finansowych TPSA to we wtorek od rana rozpoczęła się silna fala wyprzedaży tych papierów, do których dołączyły akcje m.in. PKNOrlen, Pekao, BPH PBK oraz Agory. Skrzydeł sprzedającym dodatkowo dodawały nurkujące parkiety we Frankfurcie i Paryżu oraz pogłębiające notowania kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy. Wśród nielicznie rosnących walorów wyróżniały się akcje Mostostalu Zabrze, na które zwiększony popyt był efektem oddalenia przez sąd wniosku o upadłość spółki. Nieco lepiej na tle rynku prezentowały się też walory BRE Banku oraz Banku Millennium, których właściciele nie ponieśli większych strat. Lekkie spadki na otwarciu sesji zza oceanem spowodowały nasilenie wyprzedaży w Europie Zachodniej, na co nie zostali obojętni również inwestorzy w Warszawie. Skutkiem tego część spółek zanotowała dzienne minima w okolicach końca sesji.

Paweł Kubiak, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BZWBK: GPW znów kończy sesję spadkami