Cadbury zatrudni 300 osób

PAP, DI
opublikowano: 12-08-2009, 20:45

Rozpoczęła się rekrutacja pracowników do  powstającej w Skarbimierzu (opolskie) fabryki czekolady koncernu Cadbury. Docelowo w zakładzie pracę znajdzie ok. 300 osób - poinformowała PAP Marta Pokutycka-Mądrala z działu komunikacji Cadbury.

Fabryka w Skarbimierzu to trzeci w koncernie zakład produkujący czekoladę w Polsce. W 1993 firma wybudowała fabrykę w podwrocławskich Bielanach, a w 1999 kupiła markę Wedel wraz z zakładem produkcyjnym w Warszawie.

Budowę fabryki czekolady na terenie podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozpoczęto w 2007 roku. "Dziś obiekt jest w stanie surowym zamkniętym - widoczna jest już cała konstrukcja, ściany i dach nowej fabryki. Trwają intensywne prace wykończeniowe wewnątrz fabryki i rozpoczęto podłączanie do niej mediów" - powiedziała Pokutycka-Mądrala.

W Skarbimierzu zaplanowano 3 linie produkcyjne, łączna powierzchnia użytkowa fabryki to 65 tys. metrów kwadratowych. Do postawienia konstrukcji użyto 4,5 tys. ton stali, a instalacja elektryczna to łącznie 130 km kabli. Całkowita powierzchnia inwestycji to 21 ha.

Zakończenie budowy nowego obiektu zaplanowano na rok 2010. Pełną zdolność produkcyjną fabryka powinna osiągnąć w roku 2011. W Skarbimierzu produkowane będą batony czekoladowe, cała produkcja będzie przeznaczona na eksport. "Na potrzeby rynku polskiego produkujemy w Warszawie i częściowo w Bielanach" - wyjaśniła Pokutycka-Mądrala.

Fabryka czekolady w Skarbimierzu to druga inwestycja koncernu na Opolszczyźnie. W tym samym miejscu od 2008 roku działa już fabryka gumy do żucia. Produkowane w niej wyroby trafiają na rynki Europy Zachodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki.

W ostatnich latach Cadbury zainwestowało w nowe fabryki czekolady w Polsce i renowację już istniejących kwotę rzędu 200 mln euro. Trwa rozbudowa zakładu w Bielanach Wrocławskich i modernizacja warszawskiej fabryki Wedla. Łącznie we wszystkich fabrykach koncernu w Polsce pracuje ok. 1900 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Cadbury zatrudni 300 osób