W czerwcu spółka Call Center Poland uruchomi centrum telemarketingu w Górze Kalwarii. Budowa obiektu pochłonęła 10 mln zł.
Spółka Call Center Poland (CCP) kończy budowę pierwszego etapu centrum telemarketingowego w Górze Kalwarii. Inwestycja pochłonęła około 10 mln zł, a jej zakończenie opóźniło się o ponad pół roku. Spółka, która funkcjonowała dotychczas jedynie przy ul. Puławskiej w Warszawie, zatrudni 160 nowych pracowników, głównie do obsługi infolinii klientów. W Górze Kalwarii oferowane będą również rozwiązania dedykowane: wynajmowanie powierzchni firmom, które chcą wprowadzić do dzierżawionych działów swoich telemarketerów lub menedżerów.
Opóźnienie w realizacji inwestycji spowodowane było spadkiem koniunktury w branży marketingowej na jesieni 2001 r.
— Obecnie zauważyliśmy znaczne ożywienie, dlatego zależy nam na szybkim oddaniu inwestycji. Spodziewamy się uruchomienia budynku przed końcem czerwca — tłumaczy Katarzyna Swatowska, dyrektor marketingu CCP.
Spółka CCP należy do koncernu Eastern European Call Center. Działa w Polsce od 1997 r. Oprócz usług dla klientów na zlecenie (telefon, fax, e-mail, www itp.) zajmuje się m.in. doradztwem telekomunikacyjnym (telecom solutions).
Okiem eksperta
Rynek z przyszłością
Jest duże zapotrzebowanie na usługi telemarketingowe i z pewnością inwestycje w tej branży należą do opłacalnych. Kontakt bezpośredni z klientem przynosi wymierne efekty i rynek takich usług będzie się rozwijał. Sytuacja całej branży marketingowej — zwłaszcza reklamowej — nie jest dobra, jednak telemarketingu raczej to nie dotyczy. Recesja gospodarcza sprzyja co prawda cięciu wydatków przez firmy na marketing i niektóre podmioty próbują organizować własne komórki operatorskie. Będzie to jednak proces krótkofalowy i przedsiębiorcy przekonają się, że warto skorzystać w tym zakresie z outsourcingu.
Henryk Mruk, kierownik katedry strategii marketingowych Akademii Ekonomicznej w Poznaniu