Capgemini ma pierwsze zamówienie w ZUS

Po dwóch pracach, które w ramach umowy na rozwój KSI, wykonało Asseco, do głosu zaczyna dochodzić jego konkurencja.

Capgemini zdobyło pierwsze zamówienia w ramach umowy ramowej na rozwój kluczowego dla funkcjonowania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych systemu informatycznego KSI. Jak informuje Zbigniew Derdziuk, prezes ZUS, zakład podpisał z firmą umowę w tej sprawie.

- To pokazuje, że działa model dywersyfikacji dostawców IT, który przyjęliśmy w ZUS – mówi prezes zakładu.

Umowa dotyczy dostosowania systemu KSI do zmian wynikających z nowelizacji ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, która włącza ZUS do systemu tzw. jednego okienka. Wartość kontraktu to blisko 6,5 mln zł. Oferty złożone przez dwie pozostałe firmy startujące w postępowaniu były warte ponad 12 mln zł.

To pierwsze zamówienia, które udało się zdobyć w ramach kontraktu na rozwój KSI innej firmie niż Asseco. Dwa poprzednie postępowania (w tym warte 46,6 mln zł zamówienia na dostosowania systemów ZUS do zmian w OFE) wygrała rzeszowska firma.

W ubiegłym roku ZUS zdecydował, że w wartym 360 mln zł przetargu na rozwój systemu KSI nie wybierze jednej firmy, ale trzy. Miały one rywalizować między sobą o każde zamówienia, które w kolejnych latach będzie składało się na kontrakt. Ostatecznie w listopadzie ZUS podpisał czteroletnie umowy ramowe z Asseco, które przez wiele ostatnich lat rozwijało system KSI i z dwiema nowymi firmami: Capgemini Polska oraz konsorcjum HP Polska i Kamsoft.

Według ZUS roczna wartość zamówień w ramach tego kontraktu ma wynieść ok. 73 mln zł.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane