Carint zadba o serce górali

  • Alina Treptow
opublikowano: 14-02-2016, 22:00

Medyczna spółka przejęła zakopiańskie centrum kardiologiczne. Za inwestorami rozglądają się też śląskie szpitale.

Branża medyczna po raz kolejny dostała gorączki inwestycyjnej. Specjalizująca się w kardiologii grupa medyczna Carint przejęła Arte-ed, spółkę, która w Zakopanem prowadzi centrum leczenia kardiologicznego. Kwota transakcji nie została podana.

— Planujemy stworzenie centrum kompleksowego leczenia chorób serca i naczyń — informuje spółka w komunikacie.

Zakopiańska placówka wykonuje zabiegi elektrokardiologiczne, m.in. wszczepianie rozruszników serca, oraz z obszaru kardiologii inwazyjnej, w tym leczenie zawałów serca. Synergie z połączenia obu firm mają pojawić się od razu, ponieważ Carint jest właścicielem oddziału kardiologicznego w Nowym Targu. Krzysztof Jeżowski, ekspert Pharmed Consulting, nie jest zaskoczony przejęciem.

— Możliwości inwestycji w kardiologii są bardzo ograniczone. Rynek jest już bardzo nasycony. Na nowe placówki nie ma już miejsca. Jedyna opcja to właśnie przejęcia — mówi Krzysztof Jeżowski. Nowe projekty szykują się również w segmencie ogólnoszpitalnym — za nowym właścicielem rozgląda się katowicki Szpital Murcki.

Inwestorzy mogą składać oferty do 21 marca. Placówka, która ma 200 łóżek, liczy, że inwestor wspomoże jej rozbudowę. Nowy właściciel miałby wnieść około 18 mln zł. Co istotne, może to być ostatni moment na sprzedaż udziałów w szpitalnej spółce. Resort zdrowia pracuje nad zmianami, które uniemożliwią sprzedaż większościowych w nich udziałów prywatnym inwestorom. Alternatywą pozostanie dzierżawa, na którą zdecydował się ostatnio powiat strzeliński (woj. dolnośląskie). Kilka dni temu zaprosił inwestorów do składania ofert na dzierżawę lokalnego szpitala. Mają oni czas do 23 lutego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Alina Treptow

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu