Cash Flow żąda odsetek od TVN

Radosław Omachel
opublikowano: 14-03-2002, 00:00

Dom Obrotu Wierzytelnościami Cash Flow, spółka obrotu wierzytelnościami, skierowała do sądu sprawę przeciw TVN. Przedmiotem sporu jest wysokość odsetek od dawnego długu telewizyjnej stacji. Na początku istnienia TVN nadawał kilka razy w tygodniu teleturniej „Dobra cena”. Producentem programu był Masterpol, w którym udziały posiadał m.in. Wojciech Pijanowski. Teleturniej zniknął z anten, a TVN zwlekał z uregulowaniem należności wobec Masterpolu. Ostatecznie zapłacił po terminie.

— Zgodnie z umową stacja powinna zapłacić karę umowną — odsetki ustalone na 0,7 proc. za każdy dzień zwłoki (255,5 proc. w skali roku) — uważa Piotr Kowacki, członek zarządu Domu Obrotu Wierzytelnościami Cash Flow, który w grudniu 1998 r. kupił dług od Masterpolu.

Ocenia on, że wartość dłu- gu TVN sięgała wówczas 612,6 tys. zł.

— TVN zgodził się zapłacić karę za zwłokę, ale liczoną według odsetek ustawowych, które ustalono na 20 proc. rocznie — tłumaczy Piotr Kowacki.

Ostatecznie na konto Cash Flow wpłynęło 87 tys. zł. Spółka skierowała sprawę do warszawskiego sądu gospodarczego. Na rozprawie w styczniu 2001 r. zasądził on na rzecz Cash Flow 575 tys. zł. Stacja odwołała się od wyroku. W uzasadnieniu apelacji TVN podaje, że po zapłaceniu odsetek umownych wierzytelność przestała istnieć, a właśnie takie odsetki — zdaniem stacji — powinna była zapłacić.

Mimo że od wniesienia apelacji minęło już 13 miesięcy, do tej pory nie odbyła się żadna rozprawa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Omachel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Cash Flow żąda odsetek od TVN