CBOS: PiS - 33 proc., PO - 31 proc.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 01-03-2006, 15:57

Gdyby wybory odbyły się w połowie lutego, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość (33 proc. poparcia) przed Platformą Obywatelską (31 proc.) - wynika z lutowego sondażu CBOS przekazanego w środę PAP.

Gdyby wybory odbyły się w połowie lutego, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość (33 proc. poparcia) przed Platformą Obywatelską (31 proc.) - wynika z lutowego sondażu CBOS przekazanego w środę PAP.

    W porównaniu z początkiem lutego poparcie dla PiS spadło o 1 pkt proc., zaś dla PO wzrosło o 7 pkt proc.

    Na kolejnych miejscach, z dużo niższym poparciem, w parlamencie znalazłyby się Samoobrona i SLD, na które chce oddać głos po 8 proc. Polaków. Partia Andrzeja Leppera zanotowała  spadek poparcia o 3 pkt proc., Sojusz - wzrost o 1 pkt proc.

    Do Sejmu weszłaby także LPR, która - według CBOS - uzyskałaby 5 proc. głosów. Poparcie dla Ligi pozostaje bez zmian w porównaniu z początkiem lutego.

    5-proc. progu wyborczego nie przekroczyłyby SdPl (3 proc., wzrost o 2 pkt proc.), PSL (2 proc., spadek o 2 pkt proc.) i Partia Demokratyczna (1 proc., poparcie bez zmian).

    Sondaż przeprowadzono w dniach 18-21 lutego na liczącej 999 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane