CD Projekt ciężarem dla rynku

Adam Stańczak, analityk DM BOŚ
opublikowano: 01-06-2021, 18:18

Wtorkowe notowania na światowych rynkach zdominowały powrót Wall Street do gry po przedłużonym weekendzie i wejście giełd w nowy miesiąc, co programowo oznacza spotkanie z odczytami indeksów koniunktury w Europie.

Mieszanka optymizmu Wall Street i Europy zbudowały presję wzrostową w Warszawie, ale od poranka rynek musiał godzić lokalne i wspierane przez świat apetyty wzrostowe z reakcją inwestorów na wyniki spółki CD Projekt. Rozczarowujące i gorsze od konsensusu rynku dane od spółki ważnej dla WIG20 przełożyły się na mocne uderzenie podaży i od poranka przecena CDR o blisko 10 procent kładła się cieniem na kondycji WIG20.

W istocie do końca dnia akcje CDR nie zdołały odrobić wiele z porannej straty, choć czasowo szukały korekty słabości, i spadkiem o 9,1 procent przy niespełna 284 mln złotych obrotu przesądziły o właściwie zerowej zmianie WIG20. W finale przesunięcie WIG20 o 0,01 pkt. albo 0 procent kontrastowało ze wzrostem DAX-a o 1 procent i porannym umocnieniem na Wall Street, gdzie S&P500 zyskiwał 0,3 procent. Bykom udało się dziś wymaszerować z indeksem w rejon 2270 pkt., a więc testować okolice strefy oporów w rejonie 2300-2280 pkt. Technicy dostali sesję o wątpliwej jakości, podporządkowanej zachowaniu jednej ze spółek. Niezależnie od tego udało się wykreślić nowy rekord year-to-date i najwyższy poziom w perspektywie dwunastu miesięcy.

Szerszy obraz pozostał bez zmian. Popyt kontroluje lokalny układ techniczny, co zrozumiałe, gdy uwzględni się zwyżkę w maju o około 10 procent. Stale do odnotowania są jednak ostrzeżenia przed lokalnym wykupieniem rynku i potrzebą zwyczajnej korekty fali wzrostowej, która od dołka w rejonie 1886 pkt. do dzisiejszego maksimum w rejonie 2268 pkt. przekroczyła 20 procent. W bliskim terminie warto oczekiwać powrotu wrażliwości rynku na zachowanie giełd bazowych. Korelacji sprzyjać będzie kalendarium makro zdominowane przez raport amerykańskiego Departamentu Pracy i czwartkowe święto w Polsce, które nie pozwoli na jakiejś poważne zakłady na bazie lokalnych zmiennych.

Z pola uwagi nie warto też tracić relacji złotego z dolarem. Siła pierwszego i słabość drugiego sprzyjają bykom na GPW i nie prowokują kapitałów zagranicznych do ewakuacji z rynku w Polsce.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane