Czytasz dzięki

CD Projekt najdroższą polską spółką na GPW

GSU
opublikowano: 02-04-2020, 15:36

Popołudniowa przecena akcji PKO BP i relatywne mocne zachowanie kursu CD Projektu sprawiły, że producent gier stał się najdroższą spółką wśród blue chipów oraz najdroższą polską spółką notowaną na GPW.

Już od kilku dni wyceny obu firm się do siebie zbliżały, ale największy polski bank utrzymywał swoją nieznaczną przewagę wyceny względem producenta gier o Wiedźminie.

Przełom przyniosła czwartkowa sesja. Po godz. 14. Kurs CD Projektu wzrósł i przez chwilę wynosił 286 zł, co dawało wycenę całej spółki na poziomie blisko 27,5 mld zł. Kurs banku w tym czasie spadł do 21,25 zł, co spowodowało spadek kapitalizacji do 26,87 mld zł.

CD Projekt utrzymał przewagę do końca sesji i po raz pierwszy w historii była najdroższą polską spółką także w cenach zamknięcia. Kurs producenta gier zakończył dzień na poziomie 287,8 zł co oznacza kapitalizację 27,66 mld zł. Jedna akcja PKO BP kosztowała na zamknięciu 21,83 zł, co daje wartość całej spółki na poziomie  27,3 mld zł.

CD Projekt od pewnego czasu jest też drugim pod względem wartości europejskim producentem gier. Wyprzedza go Ubisoft z ponad 8 mld euro kapitalizacji.

Notowania CD Projektu osiągnęły historyczne maksimum w lutym, kiedy w trakcie sesji kurs sięgnął 334 zł, co przełożyło się na 32,1 mld zł kapitalizacji. 

Trzeci pod względem wartości jest PKN Orlen, którego kurs notuje w czwartek silną zwyżkę, a tuż zanim PZU z kapitalizacją 25,8 mld zł.

Najwyższą kapitalizację mają zagraniczne firmy, dla których GPW jest drugim rynkiem notowań: Banco Santander, Unicredit, Talanx i CEZ.

 

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane