CEDC ma ponad 90 proc. akcji Polmosu Białystok

opublikowano: 13-02-2007, 18:34

Central European Distribution Corporation (CEDC) z sukcesem zakończyła wezwanie na akcje Polmosu Białystok, przekraczając 90 proc. w kapitale spółki.

Central European Distribution Corporation (CEDC) z sukcesem zakończyła wezwanie na akcje Polmosu Białystok, przekraczając 90 proc. w kapitale spółki.

CEDC, notowana na GPW oraz na giełdzie Nasdaq, poinformowała, że jej spółka zależna – Carey Agri International-Poland złożyła zlecenie nabycia 2.536.669 akcji Polmos Białystok objętych zapisami w ramach wezwania.

Wezwanie zostało ogłoszone 16 stycznia 2007, zaś cena, za jaką CEDC nabywa akcje, wynosi 103 PLN (tj. około 34,11 USD za akcję w oparciu o kurs z dn. 12.02.2007 wynoszący 3,02 PLN za 1 USD).

Finalizacja nabycia tych akcji ma nastąpić 15 lutego 2007. Zakup zostanie sfinansowany z posiadanej linii kredytowej.

Dodatkowe akcje nabyte w ramach wezwania zwiększą udziały CEDC w Polmosie Białystok z 69 proc. do ponad 90 proc..

- Jesteśmy zadowoleni z rezultatów wezwania, które pozwolą nam na realizację planu wycofania Polmosu Białystok z GPW. W związku z faktem, że CEDC jest już notowane równolegle na GPW oraz na rynku Nasdaq Gobal Select Market, nie uważamy za konieczne, aby nasza spółka – córka pozostawała na giełdzie. – mówi William Carey, Prezes CEDC.

CEDC jest największym producentem wódki w Polsce. Wytwarza m.in. takie marki jak: Absolwent, Żubrówka, Bols, Royal Vodka i Soplica. CEDC obecnie eksportuje Żubrówkę na wiele rynków na całym świecie oraz importuje wiele wiodących na świecie marek, w tym: Remy Martin, Jagermeister, Metaxa, Jim Beam, Sauza Tequila czy Grant's.

W Polsce, CEDC działa za pośrednictwem 16 centrów dystrybucyjnych i 76 składów handlowych.

DI

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane