Cena docelowa producenta gier 33 proc. w górę

GSU
opublikowano: 17-10-2019, 12:56

Trigon DM w raporcie z 10 października podwyższył cenę docelową akcji Ten Square Games do 190 zł ze 143 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację "kupuj".

Podwyżka ceny docelowej to efekt rewizji in plus założeń finansowych flagowej gry spółki - Fishing Clash, która w trzecim kwartale  wygenerowała 57,7mln zł przychodów, co oznacza najwyższy wzrost kwartalny w ujęciu nominalnym w całym cyklu życia produkcji: +14,6 mln zł.

„Zaledwie w niewielkiej części wynika to z launchu gry na iOS na rynku w Chinach, którego wpływ na generowane miesięczne przychody we wrześniu szacujemy na ok. 0,6 mln zł. Główna zasługa bardzo dobrych wyników to dalsze, mądre skalowanie produkcji dzięki wydatkom na User Aquisition. Sądzimy, że dwa najważniejsze katalizatory dla spółki, czyli launch Fishing Clash w Chinach na Androidzie w ramach umowy wydawniczej z NetEase oraz potencjalny hard-launch kolejnej gry mobilnej (2020) jeszcze nie są w pełni zdyskontowane, a potencjalna materializacja się tych wydarzeń powinna przełożyć się na uwiarygodnienie się spółki w oczach rynku i odejścia od podnoszonego najczęściej kontrargumentu inwestycyjnego tj. bycia spółką wyłącznie jednego produktu” – czytamy w raporcie.

Artykuł jest skrótem rekomendacji wydanej przez Trigon DM 10 października.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu