Pierwsze „sprzedaj” dla 11 bit studios

GSU
opublikowano: 17-10-2019, 12:33

Analityk Trigon DM Kacper Koproń w raporcie z 10 października wydał rekomendację „sprzedaj” dla 11 bit studios z ceną docelową na poziomie 340 zł.

Zdaniem analityka Trigon DM rynek zbyt optymistycznie podchodzi do perspektywy wyników finansowych 11 bit studios w latach 2019-21, których oczekiwana wartość zależy głównie od timingu premiery gry na własnym IP o roboczym tytule Projekt 8. 

Zobacz więcej

Fot. Frostpunk

„Rynek dyskontuje obecnie, że P8 będzie mieć premierę w 2021r. i okaże się ona sukcesem nie mniejszym niż Frostpunk na PC z dodatkowym upside’em wynikającym z pierwszej w historii 11 bit premiery gry na wszystkie platformy (łącznie z konsolami) jednocześnie. Uważamy, że biorąc pod uwagę analizę historycznego track record zapowiedzi premier 11bit i ich późniejszych przesunięć, pierwotnego niedoszacowania budżetu na development we Frostpunku oraz faktu, że spółka zawsze wybierała jakość względem timingu, rynek stopniowo zacznie przesuwać oczekiwania premiery P8 na 2022r. (zakładamy na I kw. 2022), co naszym zdaniem nie pozwala uzasadnić bieżącej wyceny spółki” – czytamy w raporcie.

Autor raportu uważa, że obecna wycena spółki uwzględnia: lepszy relatywny „ogon sprzedażowy” Frostpunka niż This War of Mine, około 20 proc. udział konsol w całkowitym wolumenie sprzedaży Frostpunka i wyższą sprzedaż Children of Morta niż Moonlightera. 

„Uważamy, że wszystkie powyższe katalizatory wynikowe mają większy potencjał do zaskoczenia in minus niż przebicia oczekiwań” – napisano.

Taki pogląd autor uzasadnia m.in. tym, że:  relatywna sprzedaż Frostpunka jest słabsza od cyklu This War of Mine, a retencja graczy wskazuje na niższe zaangażowanie społeczności; abstrahując od rocznego opóźnienia, Frostpunk debiutuje na konsolach w najtrudniejszym oknie wydawniczym w roku, a referencyjna gra Cities: Skylines nie wskazuje by gry z gatunku city-builder były hitami na konsole. Zwraca też uwagę, że oczekiwania sprzedaży Children of Morta vs Moonlighter mogły być wyższe ze względu na informacje o ponad dwukrotnie wyższej whishliście, ale patrząc na wstępne dane wygląda na to, że obie gry sprzedadzą się podobnie.

„Uważamy, że nasza rekomendację sprzedaj należy rozpatrywać z punktu widzenia pair-trade w gamingu, gdyż zajmowanie krótkiej pozycji na akcjach 11bit byłoby ryzykowne biorąc pod uwagę relatywnie niski downside risk oraz wyższą tolerancję buy-side’u na przesunięcia premier czy na gorsze od oczekiwań wyniki finansowe” – pisze Trigon DM w raporcie.

Jest to obecnie jedyna rekomendacja „sprzedaj” dla 11 bit studios. Poza tym aktualnie spółka ma osiem rekomendacji „kupuj”, jedną „trzymaj” i dwie „akumuluj”.

Artykuł jest streszczeniem rekomendacji wydanej przez Trigon DM 10 października.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy