Cena dolara nadal poniżej 4 złotych

Wojciech Dembiński
30-04-2001, 00:00

Cena dolara nadal poniżej 4 złotych

Zbliżający się nietypowy tydzień, z dużą liczbą dni wolnych od pracy, spowodował, że inwestorzy zwolnili nieco tempo gry na rynku walutowym. W piątek złoty nadal się umacniał, ale handel nie był intensywny. Wzrost notowań naszej waluty był pochodną czwartkowej decyzji RPP, która pozostawiła stopy bez zmian. Zdaniem analityków, w najbliższym czasie utrzyma się zainteresowanie polskimi papierami skarbowymi.

Wczorajsze notowania dolara rozpoczęły się z poziomu 3,97 zł w porównaniu z czwartkowym kursem zamknięcia 3,98 zł. Za euro płacono na początku dnia 3,5891 wobec 3,5935 zł w czwartek. Tendencję spadkową kursu dolara (dzienne minimum wyniosło 3,95 zł) przerwały wypowiedzi szefa Fed Alana Greenspana, który stwierdził m.in., że kończy się okres spowolnienia gospodarczego w USA. Miały one wpływ na spadek notowań eurodolara, co przełożyło się na wzrost kursu amerykańskiej waluty w Polsce. Na koniec dnia kurs dolara wyniósł 3,97 zł, a euro 3,5360 zł.

Poniedziałkowa sesja międzybankowa powinna być spokojna. Ożywienie na rynku może pojawić się w środę, kiedy będą publikowane dane o marcowym deficycie obrotów bieżących. Według analityków deficyt wyniesie około 600-630 mln USD, uwzględniając informację o przesunięciu na kwiecień płatności części odsetek dla Klubu Paryskiego na kwiecień.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Dembiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Cena dolara nadal poniżej 4 złotych