Cena ropy nadal wyraźnie rośnie

opublikowano: 21-03-2023, 20:36
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Słabnięcie obaw inwestorów wywołanych kryzysem bankowym zwiększyło popyt na aktywa większego ryzyka, w tym przecenioną mocno w ubiegłym tygodniu ropę.

Inwestorzy kupują od poniedziałku aktywa o większym ryzyku zakładając, że kryzys bankowy minął i nie ma zagrożenia powtórką z 2008 roku. Dlatego drożeją przecenione w minionych tygodniach akcje banków, a także ropa, która w ubiegłym tygodniu staniała o 13 proc. i na jego koniec była najtańsza od 15 miesięcy. Dodatkowym impulsem zachęcającym do kupowania surowca miała być poniedziałkowa deklaracja Rosji o przedłużeniu redukcji wydobycia ropy do czerwca.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Na zamknięciu sesji na NYMEX kurs ropy WTI z wygasających, kwietniowych kontraktów rósł o 2,5 proc. do 69,33 USD. Ropa WTI z majowych kontraktów, które będą wiodące, zdrożała o 2,7 proc. do 69,67 USD. Cena ropy Brent z majowych kontraktów wzrosła na ICE Futures Europe o 2,1 proc. do 75,32 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane