Cena za PAK to 26,2 zł

DI
23-10-2012, 07:58

Cena sprzedaży akcji ZE PAK dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych ustalona na 26,2 zł wobec ceny maksymalnej 33 zł - podał ZE PAK w komunikacie.

Ostateczna liczba akcji sprzedawanych w ramach oferty wyniesie 26.013.000 akcji, z czego inwestorom indywidualnym zaoferowanych zostanie 3.901.950 akcji, natomiast inwestorom instytucjonalnym 22.111.050 akcji, w tym 443.101 oferowanych Elektrim S.A., Embud sp. z o.o. i Polsat Media B.V.

Mikołaj Budzanowski, szef resortu skarbu, nie do końca może być zadowolony z ceny, wynegocjowanej z inwestorami instytucjonalnymi (Fot: Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu")
Zobacz więcej

Mikołaj Budzanowski, szef resortu skarbu, nie do końca może być zadowolony z ceny, wynegocjowanej z inwestorami instytucjonalnymi (Fot: Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu")

Wartość oferty sięgnie więc 681 mln zł brutto.

PAK informuje, że ponieważ inwestorzy indywidualni złożyli łącznie zapisy na ponad 15% akcji, nastąpi redukcja zapisów złożonych przez inwestorów indywidualnych.

Zgodnie z harmonogramem, do 25 października potrwają zapisy na akcje wśród inwestorów instytucjonalnych.

Debiut giełdowy ZE PAK S.A. planowany jest na 30 października lub w terminie zbliżonym.

- Bardzo się cieszę, że zamknęliśmy z sukcesem najdłuższy i jeden z najbardziej skomplikowanych procesów prywatyzacyjnych ostatnich lat. Pomimo trudnych warunków rynkowych transakcja sprzedaży zakończyła się powodzeniem i była największą pierwszą ofertą publiczną w Europie Środkowo-Wschodniej od początku 2012 roku - powiedział Mikołaj Budzanowski, minister skarbu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Cena za PAK to 26,2 zł