Centralwings przewiózł 500 tys. pasażerów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-09-2005, 16:22

Tani przewoźnik LOT-u, Centralwings, zamierza w tym roku przewieźć 700 tys. pasażerów - poinformował na piątkowej konferencji prasowej prezes spółki Piotr Kociołek. W piątek na lotnisku Okęcie wylądował samolot, który przywiózł półmilionowego pasażera Centralwings.

Tani przewoźnik LOT-u, Centralwings, zamierza w tym roku przewieźć 700 tys. pasażerów - poinformował na piątkowej konferencji prasowej prezes spółki Piotr Kociołek. W piątek na lotnisku Okęcie wylądował samolot, który przywiózł półmilionowego pasażera Centralwings.

    W 2006 roku przewoźnik chce przewieźć 1,5 mln pasażerów. Pierwszy rejsowy samolot Centralwings wystartował z warszawskiego Okęcia 1 lutego tego roku. Wówczas linia dysponowała trzema samolotami typu Boeing 737. Obecnie w barwach Centralwings lata już 5 maszyn tego typu, a pod koniec roku przybędzie jeszcze jedna.

    W sezonie letnim loty odbywają się z 4 polskich portów: Warszawy, Krakowa, Katowic i Poznania, a w sezonie zimowym przewoźnik zaczyna regularne loty z Wrocławia.

    Od najbliższego poniedziałku bilety Centralwings będzie można kupić w ponad 3 tys. punktów ulokowanych w hipermarketach i na stacjach benzynowych.

    Jak poinformowali na konferencji prasowej 6 sierpnia w Warszawie przedstawiciele Ryanaira, przewoźnik ten przewiózł w sierpniu 3 mln 260 tys. pasażerów, o 27 proc. więcej niż rok wcześniej. Według Ryanaira, sierpniowy wynik jest wyższy niż wynik British Airways - o 160 tys. pasażerów. Jest też znacznie wyższy niż wynik z sierpnia 2004 roku, kiedy to Ryanair przewiózł 2 mln 565 tys. pasażerów.

    Inny tani przewoźnik, SkyEurope, poinformował w komunikacie przesłanym PAP, że w lipcu i sierpniu przewiózł ponad 480 tys. pasażerów, czyli o 93 proc. więcej niż w letnich miesiącach ubiegłego roku.

    Tanie linie oferują na ogół bilet tym tańszy, im wcześniej jest wykupiony, różnice w cenach mogą też wiązać się z popytem na dany lot. Linie te często latają nie na lotniska położone na terenie lub w bezpośrednim pobliżu wielkich miast, ale na lotniska położone dalej, nawet w odległości kilkudziesięciu kilometrów od dużych aglomeracji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane