Centrum Medyczne w Łańcucie nagrodzone Symbolem

Partnerem publikacji jest Centrum Medyczne w Łańcucie
opublikowano: 24-01-2023, 12:28
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

O nagrodzie Symbolu 2022, podsumowaniu minionego roku i planach na obecny rozmawiamy z Łukaszem Waisem, prezesem zarządu Centrum Medycznego w Łańcucie.

W nowy rok wkroczyliśmy z nowymi usługami, takimi jak zabiegi endoprotezowania stawów biodrowych i kolanowych oraz wszczepiania rozruszników serca .
W nowy rok wkroczyliśmy z nowymi usługami, takimi jak zabiegi endoprotezowania stawów biodrowych i kolanowych oraz wszczepiania rozruszników serca .
Łukasz Wais, prezes zarządu Centrum Medycznego w Łańcucie

Symbol Nowoczesnej Opieki Medycznej 2022: jakie znaczenie ma dla państwa ta nagroda?

Bardzo ucieszyło nas to prestiżowe wyróżnienie. To docenienie naszej codziennej pracy i ogromnego wysiłku wszystkich pracowników szpitala. Symbol Nowoczesnej Opieki Medycznej 2022 to również zobowiązanie do dalszej wytężonej pracy.

Za nami 2022 rok. Jaki on był dla szpitala?

Przełomowy. To był rok długo oczekiwanego powrotu do normalności. Przywracanie podstawowego funkcjonowania oddziałów do stanu sprzed pandemii okazało się dla nas nie lada wyzwaniem. Mimo ogromu pracy i przejściowych trudności udało nam się pokonać wszelkie problemy, a pracownicy z zadowoleniem powrócili do pracy. Dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa w krótkim czasie zrealizowaliśmy kilka projektów: doposażyliśmy blok operacyjny w narzędzia, zakupiliśmy sterylizatory parowy i plazmowy, zmodernizowaliśmy instalacje przyzywowe i tlenowe na kilku oddziałach, wyremontowaliśmy pomieszczenia zabiegowe poradni specjalistycznych. W końcu roku zażegnaliśmy kryzys w klinicznym oddziale psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży – z powodu braku lekarzy istniała groźba ograniczenia jego funkcjonowania, a wręcz całkowitego zamknięcia. Udało się nam pozyskać dwóch lekarzy: jeden jest specjalistą psychiatrii dziecięcej, drugi ma ukończone szkolenie specjalizacyjne z psychiatrii dorosłych.

Z jakimi planami i wyzwaniami wchodzą państwo w 2023 rok?

Powszechnie wiadomo, że szpital został powołany do wzniosłego i szczytnego celu: ratowania życia i zdrowia pacjentów. Niestety musimy pamiętać, że działalność szpitala to również koszty: wody, prądu, utylizacji odpadów czy paliwa. Dzisiaj to dla nas jedno z większych wyzwań, z którymi się mierzymy. Chcemy poprawić choć częściowo naszą sytuację energetyczną. Wiosną rozpoczniemy realizację projektu „Zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Centrum Medycznego w Łańcucie poprzez montaż instalacji odnawialnych źródeł energii”. Będzie to montaż kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej. Tym samym uzyskamy spadek kosztów zakupu energii cieplnej i energii elektrycznej. Wracając do działalności medycznej: w nowy rok wkroczyliśmy z nowymi usługami. Są to zabiegi endoprotezowania stawów biodrowych i kolanowych oraz wszczepiania rozruszników serca. Zatrudniamy profesjonalnie wykształconą kadrę medyczną, gotową do nowych wyznawań. Nowoczesne oddziały zabiegowe i blok operacyjny są doskonale wyposażone w sprzęt oraz aparaturę medyczną. W naszych planach ujęliśmy także szeroko rozumiany rozwój opieki długoterminowej. Realizujemy inwestycję polegającą na przebudowie istniejącego budynku po oddziałach zabiegowych szpitala. W zmodernizowanym pawilonie planujemy utworzenie centrum opieki długoterminowej dla osób z niepełnosprawnościami oraz niesamodzielnych. Wyposażony zostanie we wszelkie udogodnienia, niezbędne do zapewnienia pełnej opieki nad pacjentami. Zapewnimy całodobową opiekę medyczną oraz pielęgnację po zabiegach chirurgicznych, wypadkach czy udarach. W ramach centrum opieki długoterminowej zaplanowaliśmy możliwość opieki całodobowej w ramach pobytu komercyjnego.

Rozmawiał Tomasz Popławski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane