Ceny miedzi wzrosły w Szanghaju i w Londynie

(Marek Druś)
23-11-2006, 08:25

Cena miedzi wzrosła na giełdzie w Szanghaju z powodu obaw, że podaż tego metalu będzie mniejsza niż popyt w Chinach, największym światowym konsumencie. Miedź drożeje także na giełdzie w Londynie.

Cena miedzi wzrosła na giełdzie w Szanghaju z powodu obaw, że podaż tego metalu będzie mniejsza niż popyt w Chinach, największym światowym konsumencie. Miedź drożeje także na giełdzie w Londynie.

Zapasy na giełdzie w Szanghaju spadły w ubiegłym tygodniu o 10 proc. do 31.576 ton, czyli najniższego poziomu od ponad pół roku miesiąca.

Ceny miedzi wzrosły o 78 proc. w ciągu ostatniego roku, ponieważ przyspieszający wzrost gospodarczy napędzał popyt.

Cena miedzi na dostawy styczniowe na giełdzie w Szanghaju wzrosła o 150 juanów, czyli o 0,2 proc. do 63.900 juanów (8.131 USD) za tonę.

Na giełdzie w Londynie cena kontraktów trzymiesięcznych na miedź wzrosła o 40 USD, czyli o 0,6 proc. do 6.940 USD za tonę ok. godz. 7.10 czasu londyńskiego.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Ceny miedzi wzrosły w Szanghaju i w Londynie