Ceny mieszkań spadną o jedną piątą!

DI
20-02-2009, 16:12

...wynika z analizy przeprowadzonej przez specjalistów banku BGŻ. Analitycy zastrzegają jednak, że trafność ich szacunków będzie zależała w dużej mierze od długości i głębokości spowolnienia gospodarczego w Polsce, a także od długości trwania kryzysu finansowego na  świecie

"W 2009 r. szacujemy średnioroczny spadek cen lokali mieszkalnych w Polsce na poziomie ok. 18,9 proc. r/r, nieruchomości niemieszkalnych o ok. 15,2 proc. r/r oraz gruntów zabudowanych i zurbanizowanych o 13,2 proc. r/r." - napisali analitycy BGŻ w raporcie nt. nieruchomości. 

Jak dodali, nie wykluczają wydłużenia się okresu dekoniunktury w Polsce na 2010 r. Wielkość korekty na rynku nieruchomości będzie jednak zależała od długości i głębokości spowolnienia gospodarczego w Polsce i długości trwania kryzysu finansowego na świecie - uważają autorzy raportu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Ceny mieszkań spadną o jedną piątą!