Ceny ropy spadły o 3 proc. z powodu obaw o recesję

opublikowano: 31-08-2022, 13:36
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Ceny ropy nadal spadają w środę z powodu obaw inwestorów o słabą kondycję światowej gospodarki, niedźwiedzie sygnały popytu na ropę z OPEC+ i zwiększone restrykcje w celu ograniczenia rozprzestrzeniania wirusa COVID-19 w Chinach – donosi agencja Reuters.

fot. Andrey Rudakov/Bloomberg

Kontrakty terminowe na ropę Brent na październik, które wygasają w środę, spadły o 3,41 USD, docierając do poziomu 95,90 USD za baryłkę po wtorkowej stracie 5,78 USD. Bardziej aktywny kontrakt listopadowy spadł o 2,97 USD, czyli 3,04 proc., dochodząc do pułapu 94,87 USD za baryłkę.

Amerykańskie kontrakty terminowe na ropę West Texas Intermediate (WTI) spadły o 2,89 USD, 3,15 proc., docierając do poziomu 88,75 USD za baryłkę po spadku o 5,37 USD w poprzedniej sesji w związku z obawami o recesję.

Aktywność fabryk w Chinach przedłużyła spadki w sierpniu, ponieważ nowe infekcje COVID, najgorsze fale upałów od dziesięcioleci i pogrążony w kryzysie sektor nieruchomości zaważyły na produkcji, co sugeruje, że gospodarka będzie miała trudności z utrzymaniem tempa.

Niektóre z największych chińskich miast, od Shenzhen po Dalian, narzucają blokady i zamykają firmy, aby powstrzymać epidemię COVID-19 w czasie, gdy druga co do wielkości gospodarka świata odnotowuje słaby wzrost.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Reuters

Polecane