Notowania ropy w górę po oznakach silnego popytu na paliwo w USA

opublikowano: 31-08-2022, 06:53
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Ceny ropy nieco wzrosły w środę, ponieważ dane wskazywały na stabilny popyt na paliwo w Stanach Zjednoczonych, dając wytchnienie po 5 proc. spadku dzień wcześniej w obawie przed popytem dotkniętym zwiększonymi ograniczeniami COVID-19 w Chinach i podwyżkami stóp procentowych banku centralnego – donosi agencja Reuters.

fot. Daniel Acker/Bloomberg

Nieco słabszy dolar amerykański również wzmocnił rynek, w związku z czym ropa jest tańsza dla nabywców posiadających inne waluty.

Amerykańskie kontrakty terminowe na ropę naftową West Texas Intermediate (WTI) podskoczyły o 90 centów, czyli 1 proc., docierając do poziomu 92,54 USD za baryłkę po spadku o 5,37 USD w poprzedniej sesji.

Kontrakty terminowe na ropę Brent na październik, które mają wygasnąć w środę, wzrosły o 70 centów, czyli 0,7 proc., dochodząc do poziomu 100,01 USD za baryłkę, zmniejszając wtorkową stratę w wysokości 5,78 USD. Bardziej aktywny kontrakt listopadowy wzrósł o 96 centów, czyli o 1 proc., docierając do pułapu 98,80 USD za baryłkę.

Wspierając nastroje na rynku w środę, dane Amerykańskiego Instytutu Naftowego pokazały, że zapasy benzyny spadły o około 3,4 mln baryłek, podczas gdy zapasy destylatów, w tym oleju napędowego i paliwa do silników odrzutowych, spadły o około 1,7 mln baryłek w tygodniu zakończonym 26 sierpnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Reuters

Polecane