Ceny ropy w Nowym Jorku najniższe od 8 tygodni

PAP/Bloomberg
22-08-2007, 19:45

Ceny ropy w Nowym Jorku spadły do poziomów najniższych od ośmiu tygodni, po tym, jak Departament Energii poinformował o  wzroście zapasów tego surowca.

Zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 1,89 mln baryłek, czyli 0,56 proc., do 337,1 mln baryłek - poinformował w środę amerykański Departament Energii (DoE). Analitycy spodziewali się spadku o 2,75 mln baryłek.

Ceny spadają również po informacjach, że huragan "Dean", zagrażający niedawno platformom wiertniczym w Zatoce Meksykańskiej, oddala się od terenów wydobycia surowca.

Cena ropy w dostawach na wrzesień, na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku w handlu elektronicznym spadła o 49 centów i wynosi 69,08 USD za baryłkę.

Cena ropy Brent na ICE Futures Exchange w Londynie na kontrakty październikowe wynosiła 68,75 USD za baryłkę, po wzroście o 6 centów. Cena ropy w Londynie osiągnęła we wtorek swój najniższy poziom od 8 czerwca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP/Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ceny ropy w Nowym Jorku najniższe od 8 tygodni