CGII ma ponad 5 proc. TP SA

DI
opublikowano: 19-10-2010, 12:57

Capital Group International (CGII) miała na  dzień 15 października br. 67 546 647 akcji TP uprawniających do wykonania 5,057 proc. ogólnej liczby głosów na WZA spółki.

CGII to jednostka dominująca w stosunku do pięciu firm, które świadczą usługi inwestycyjne dla międzynarodowych klientów instytucjonalnych na całym świecie: Capital Guardian Trust Company z siedzibą USA, Capital international, Inc. z siedzibą w USA i Singapurze, Capital International Limited z siedzibą w Wielkiej Brytanii, Capital International Sarl z siedzibą w Szwajcarii., Capital International K.K. z siedzibą w Japonii.

"Akcje TP S.A. posiadane przez CGII oraz jej jednostki zależne nie znajdują się na rachunkach własnych tych firm, a są zarządzane poprzez rachunki powiernicze ("discretionary investment management") prowadzone na rzecz jednego lub kilku z wyżej wymienionych funduszy" - czytamy w komentarzu TP SA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Telekomunikacja / CGII ma ponad 5 proc. TP SA