Chevron zmniejsza środki na inwestycje kapitałowe

Tadeusz Stasiuk, MarketWatch
opublikowano: 03-12-2020, 15:20

Koncern Chevron, jeden z głównych graczy na amerykańskim rynku rafineryjnym ogłosił szczegóły przyszłorocznego budżetu. Firma z uwagi na trudną sytuację branży, wywołaną zarówno niskimi notowaniami ropy jak i skutkami kryzysu pandemicznego, obniżyła swoje długoterminowe prognozy.

fot. REUTERS/Mike Blake/Files/Forum
fot. REUTERS/Mike Blake/Files/Forum

Chevron zakłada, że w 2021 r. program związany z wydatkami na eksploatację i inwestycje kapitałowe będzie miał wartość 14 mld USD. W perspektywie długoterminowej obejmującej lata 2021-2025 prognozuje je na od 14 do 16 mld USD. To znacznie mniej niż wynosiły wcześniejsze założenia, kształtujące się w przedziale 19 do 22 mld USD.

Chevron oczekuje, że kapitał zmniejszy się w związku z poważną ekspansją w Kazachstanie. Spodziewa się jednak zwiększenia inwestycji w szereg uprzywilejowanych aktywów, w tym związanych z działalnością tzw. Basenie Permskim oraz w regionie Zatoki Meksykańskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane