Chińczycy na Wiśle

opublikowano: 22-06-2016, 22:00

Chińczycy pomogą udrożnić królową polskich rzek. Porozumienie w tej sprawie podpisali z wojewodą małopolskim. Jak donosi Polska Agencja Prasowa, Józef Pilch, wojewoda małopolski, podpisał z reprezentantem przedsiębiorstwa China Harbour Engineering Company Tao Lin porozumienie o współpracy, której celem jest przywrócenie i rozwój żeglowności Wisły na odcinku od Oświęcimia do Sandomierza oraz budowa kanału łączącego Wisłę z Odrą.

— Bardzo ważne jest dla nas, aby żegluga turystyczna i handlowa rozwinęła się na wysokim poziomie — mówił Józef Pilch.

Podkreśla też, że przywrócenie żeglowności polskich rzek to zadanie bardzo ważne dla rządu, który akurat przyjął założenia planów rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce na lata 2016-20 z perspektywą do 2030 r.

Podpisane w poprzedni czwartek porozumienie dotyczy współpracy przy opracowywaniu koncepcji i projektów oraz realizacji inwestycji. Chodzi o wykorzystanie potencjału finansowego, technologicznego, wiedzy i doświadczenia chińskiej firmy przy inwestycjach, które mają przywrócić żeglowność Wisły. Chińczycy deklarują, że są w stanie zapewnić realizację inwestycji na terenie Małopolski na najwyższym światowym poziomie przy współpracy z polskimi firmami.

— Nasza firma matka China Communication Construction Company (CCCC) jest jednym z największych przedsiębiorstw na świecie i ma bardzo duże doświadczenie inwestycyjne. Prowadzimy aktywną działalność w Chinach, gdzie budowaliśmy już tysiące kanałów i naprawdę mamy dość duże doświadczenie w projektowaniu, budowie i finansowaniu takich projektów — mówił Tao Lin, prezes China Harbour Engineering Company. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu