Chińczycy wpinają się do naszych gniazdek

opublikowano: 07-02-2018, 22:00

Notowana na New Connect spółka Govena Lighting została dystrybutorem chińskich aut elektrycznych w Polsce.

Producent elektroniki i oświetlenia Govena Lighting podpisał z chińskim Yangzhou Auda New Energy Vehicles umowę dotyczącą dystrybucji ośmiu modeli samochodów elektrycznych Audaev Group marki Roewe. Porozumienie ma obowiązywać przez pięć lat, w tym 1,5 roku na zasadzie wyłączności, z pierwszeństwem przedłużenia i rozszerzenia na inne kraje Europy Środkowej i Wschodniej. Roewe to kontynuatorkaRovera, którego kupili Chińczycy. W Polsce zaoferuje elektryczne samochody miejskie, sedany i SUV-y.

— Umowa z chińskim partnerem doskonale wpisuje się w obecne tendencje na polskim rynku motoryzacyjnym. Z zadowoleniem obserwujemy, jak coraz większy wpływ na jego kształt wywiera ekologia. Nie bez znaczenia jest również to, że zmniejszenie zanieczyszczeń powietrza spalinami samochodowymi stało się jednym z priorytetów obecnej administracji rządowej i samorządów. Wobec spodziewanych regulacji prawnych w tym zakresie chcemy dostarczyć Polakom dobre i tanie samochody elektryczne,które będą alternatywą dla samochodów koncernów motoryzacyjnych z Zachodu — mówi Beata Jurczak, prezes Govena Lighting.

Współpraca jej spółki z Yangzhou Auda New Energy Vehicles będzie miała charakter joint venture. Auta Roewe będą modyfikowane przez Govena Lighting. Chodzi o zmiany w instalacji elektrycznej i elementach oświetlenia.

— Dzięki zasobom i know-how naszej spółki będzie można mówić, że oferowane przez nas modele będą de facto owocem chińsko-polskiej myśli technicznej. Polski rynek ma być pierwszym etapem kooperacji. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami, rozszerzymy skalę przedsięwzięcia o Węgry, Czechy, Słowację i kraje bałtyckie — zapowiada Beata Jurczak.

Trwają rozmowy Govena Lighting z dealerami. Ma powstać sieć sprzedaży w największych miastach. Spółka nie podaje polskich cen ani daty rozpoczęcia sprzedaży. Pierwsza prezentacja chińskiego elektrycznego auta ma się odbyć w Polsce w marcu 2018 r. © Ⓟ

8 Tyle modeli elektrycznych aut marki Roewe będzie sprzedwała Govena Ligting.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane