Chińczycy zbudują Titanica II

opublikowano: 22-02-2013, 10:35

Stocznia Jinling w Nanjing podpisała wstępną budowę z australijskim miliarderem Clivem Palmerem na budowę repliki legendarnego liniowca.

Titanic II ma być zbudowany do 2016 roku. Potem popłynie z Chin do Wielkiej Brytanii, gdzie zostanie przygotowany do dziewiczej podróży z Southampton do New York. Na tej  trasie w 1912 roku doszło do katastrofy, która zakończyła się zatonięciem Titanica.

- Trudno jest zrobić replikę liniowca, ale stocznia Jinling ma 60-letnią historię budowania różnych rodzajów statków – powiedział dyrektor stoczni Ge Biao.

Titanic II będzie miał długość 270 metrów i wysokość 53 metrów. Jednostka będzie miała 840 kabin. Przewiezie 2,4 tys. pasażerów i 900 członków załogi.

- Liniowiec będzie wyposażony w najnowsze technologie, w tym najnowocześniejszy sprzęt ratunkowy i systemy komunikacyjne, spełniające wymogi współczesnej nawigacji – powiedział rzecznik stoczni Li Wenbao.

Przedstawiciele australijskiego inwestora ujawnili, że zgłaszają się już potencjalni pierwsi pasażerowie rejsu. Niektórzy oferują nawet 1 mln USD za szansę uczestniczenia w dziewiczym rejsie statku w 2016 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, skynews.co.uk

Polecane