Czytasz dzięki

Chińska telewizja przestaje transmitować mecze ligi angielskiej

ARŻ
opublikowano: 23-07-2020, 09:45

Chińska telewizja państwowa usuwa ze swojej ramówki mecze piłkarskiej Premier League. To element sporu pomiędzy Chinami a Wielką Brytanią, który jest związany m.in. z sytuacją w Hongkongu i planowanym wykluczeniu firmy Huawei z brytyjskiego rynku.

CCTV, który ma prawa do transmisji meczów Premier League w Chinach, nie pokaże pozostałej części obecnej rundy rozgrywek – twierdzą źródła Bloomberga.

Zobacz więcej

Chiny, flaga

REUTERS_Kim Kyung-Hoon_Forum

Chiny zdecydowały się na ten krok w związku z pogorszeniem relacji między dwoma krajami w ostatnich tygodniach.

Osią sporu są planowane wykluczenie giganta telekomunikacyjnego Huawei z brytyjskiego rynku, a także działania premiera Borisa Johnsona związane z wprowadzoniem w Hongkongu nowego prawa bezpieczeństwa. Wielka Brytania zakazała sprzedaży broni do Hongkongu, zawiesiła traktat ekstradycyjny i zaprosiła trzy miliony mieszkańców Hongkongu do ubiegania się o jejobywatelstwo.

To nie pierwsza sytuacja, gdy rozgrywki sportowe padają ofiarą politycznych konfliktów. W początkowym okresie napięć ze Stanami Zjednoczonymi, chińska telewizja zmniejszyła zasięg transmisji koszykarskiej ligi NBA.

Zdaniem Mark Tannera, założyciela firmy badawczo-marketingowej China Skinny z Szanghaju, rezygnacja z transmisji meczów jest „symbolem tego, co jeszcze może nastąpić po decyzjach dotyczących Hongkongu i Huawei”.

Chiny są postrzegane przez wiele klubów piłkarskich jako rynek o bardzo dużym potencjale. Niektóre z nich organizowały już w Państwie Środka mecze pokazowe. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ

Polecane