Chiński deweloper Modern Land nie wykupił obligacji

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 26-10-2021, 07:26

Po ponad dwóch tygodni od pierwszych doniesień o problemach finansowych Modern Land, chińska spółka poinformowała o niezapłaceniu kapitału i odsetek od swoich uprzywilejowanych obligacji, których termin zapadalności przypadł na miniony poniedziałek. Chiński deweloper jako powód podał nieoczekiwane problemy z płynnością, donosi Reuters.

fot. Qilai Shen/Bloomberg

Sprawa dotyczy papierów o rentowności 12,85 proc.

W drugim tygodniu października Modern Land (China) zwrócił się do inwestorów z prośbą o przesunięcie terminu spłaty zobowiązań. W grę wchodziła kwota 250 mln USD. By uspokoić napiętą sytuację, zarówno prezes, jak i dyrektor generalny koncernu zapowiedzieli wsparcie firmy kwotą o równowartości 124 mln USD. Deweloper zadeklarował przy tym, że w pierwotnym terminie zamierza odkupić 35 proc. obligacji.

Jeszcze dzisiaj (26.10) chiński nadzorca ma spotkać się z firmami zajmującymi się nieruchomościami mającymi duże długi denominowane w dolarach, aby oszacować ich całkowitą wielkość emisji i możliwości spłaty, w obliczu narastających obaw o płynność.

Modern Land to trzeci po Evergrande Group i Fantasia Holdings Group chiński deweloper, który ma problemy z długami i płynnością.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane