Chińskie giełdy bitcoina wstrzymały wypłaty

opublikowano: 10-02-2017, 08:19

Trzy największe chińskie giełdy bitcoina pod presją banku centralnego podjęły kroki uniemożliwiające wycofanie kryptowaluty.

BTC China ogłosiło, że w związku z przeglądem ogranicza możliwość wycofania bitcoinów na 72 godziny. Huobi i OKCoin nie podały żadnego terminu. Wszystkie trzy giełdy podały jako powód dostosowanie się do wymagań banku centralnego.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Wymiana juana na bitcoina i odwrotnie jest wciąż możliwa. Ograniczenia mają zostać zniesione po dostosowaniu systemów, podali operatorzy rynków kryptowaluty.

W środę podczas spotkania z przedstawicielami dziewięciu giełd bitcoina bank centralny Chin ostrzegł, że spowoduje ich zamknięcie jeśli stwierdzi naruszenie zasad wymiany walutowej, czy prania „brudnych” pieniędzy. Władze Chin obawiają się, że bitcoin i inne kryptowaluty mogą być kanałem pozwalającym na ucieczkę kapitału z kraju.

Huobi i OKCoin podały, że dostosowanie do wymagań banku centralnego zajmie im około miesiąc.

Doniesienia z Chin spowodowały spadek kursu bitcoina w czwartek o prawie 8 proc. do 977.39 USD. W piątek rano spadał o 1,9 proc. do 972,05 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu