Chiny chcą sprowadzić zagranicznych fachowców

opublikowano: 19-07-2016, 07:46

Chiny tworzą instytucję, która zajmie się pozyskiwaniem zagranicznych fachowców dla swojej gospodarki, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Plan stworzenia instytucji ujawnić miał wcześniej w tym roku minister i członek Rady Państwa Guo Shengkun. Sprowadzanie zagranicznych fachowców ma pomóc w zmianie modelu chińskiej gospodarki i odejściu od bycia „fabryką świata”.
Niemal 40 lat od otwarcia Chin na świat w kraju mającym ok. 1,4 mld mieszkańców osiedliło się tylko ok. 600 tys. obcokrajowców. Dla porównania, w Japonii jest ich 2,17 mln.

- Chiny nie musiały tego robić przez ostatnie dekady bo miały dwucyfrowy wzrost gospodarczy po prostu dzięki demograficznej dywidendzie – powiedział Wang Huiyao, szef ośrodka badawczego doradzającego rządowi. - Teraz  potrzebują nowej dywidendy od zagranicznych talentów, która da wsparcie wzrostowi gospodarczemu – dodał.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Chiny chcą sprowadzić zagranicznych fachowców