Chiny: dynamika inwestycji w nieruchomości najniższa w tym roku

opublikowano: 14-08-2019, 06:51

Działania władz Chin zmierzające do ukrócenia spekulacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych zaczęły przynosić skutki, wynika z doniesień Reutersa.

W lipcu inwestycje w nieruchomości rosły o 8,5 proc. w ujęciu rocznym. To ich najniższa dynamika od grudnia, kiedy rosły 8,2 proc. W czerwcu rosły o 10,1 proc.

W okresie styczeń-lipiec inwestycje w nieruchomości rosną o 10,6 proc. W tym samym okresie poprzedniego roku rosły o 10,2 proc.

Reuters zwraca uwagę, że chiński rynek nieruchomości stał się coraz bardziej zróżnicowany w ostatnich miesiącach. W niektórych miastach pojawiły się oznaki przegrzania, a w niektórych gwałtownego chłodzenia. Agencja przypomina, że władze Chin nie wycofały się z działań mających hamować wzrost bańki spekulacyjnej na rynku nieruchomości pomimo pogorszenia koniunktury gospodarczej. W lipcu podczas spotkania polityków wysokiej rangi ustalono, że rynek nieruchomości nie będzie wykorzystywany do krótkoterminowej stymulacji wzrostu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane