Chiny: dynamika inwestycji w nieruchomości najniższa w tym roku

opublikowano: 14-08-2019, 06:51

Działania władz Chin zmierzające do ukrócenia spekulacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych zaczęły przynosić skutki, wynika z doniesień Reutersa.

W lipcu inwestycje w nieruchomości rosły o 8,5 proc. w ujęciu rocznym. To ich najniższa dynamika od grudnia, kiedy rosły 8,2 proc. W czerwcu rosły o 10,1 proc.

W okresie styczeń-lipiec inwestycje w nieruchomości rosną o 10,6 proc. W tym samym okresie poprzedniego roku rosły o 10,2 proc.

Reuters zwraca uwagę, że chiński rynek nieruchomości stał się coraz bardziej zróżnicowany w ostatnich miesiącach. W niektórych miastach pojawiły się oznaki przegrzania, a w niektórych gwałtownego chłodzenia. Agencja przypomina, że władze Chin nie wycofały się z działań mających hamować wzrost bańki spekulacyjnej na rynku nieruchomości pomimo pogorszenia koniunktury gospodarczej. W lipcu podczas spotkania polityków wysokiej rangi ustalono, że rynek nieruchomości nie będzie wykorzystywany do krótkoterminowej stymulacji wzrostu.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy