Chiny i USA uzgodniły proporcjonalne wycofywanie ceł

opublikowano: 07-11-2019, 08:38

Rzecznik chińskiego Ministerstwa Handlu powiedział, że Chiny i USA uzgodniły wzajemne proporcjonalne wycofywanie ceł.

Gao Feng powiedział w czwartek, że cła będą wycofywane fazami. Porozumienie w sprawie wielkość cel wycofanych w pierwszej fazie ma zostać podpisana w najbliższych tygodniach. Rzecznik chińskiego Ministerstwa Handlu nie podał więcej szczegółów.

Chiny, USA, negocjacje
Zobacz więcej

Chiny, USA, negocjacje fot. Bloomberg

Osoby zbliżone do negocjacji amerykańsko-chińskich informowały w poniedziałek Reutersa, że Chiny domagają się aby prezydent Donald Trump w ramach wstępnej umowy handlowej.wycofał 15 proc. cła nałożonego we wrześniu. We wtorek źródła agencji donosiły, że Chiny chcą także złagodzenia wprowadzonego wcześniej 25 proc. cła na chiński import wartości ok. 250 mld USD. Osoba mająca wiedzę o stanowisku negocjacyjnym Chin powiedziała Reutersowi, że Pekin wywiera stałą presję na Waszyngton, aby „wycofano wszystkie cła tak szybko jak się da”.

1cae78be-dad3-11e9-8a34-2a2ae2dbcce4
Polityka gospodarcza
Nie uciekniesz przed skutkami polityki gospodarczej. Zapisz się na nasz newsletter, by nie przegapić newsów, analiz i komentarzy. Zamieniamy słowa polityków na pieniądze
ZAPISZ MNIE
Polityka gospodarcza
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Nie uciekniesz przed skutkami polityki gospodarczej. Zapisz się na nasz newsletter, by nie przegapić newsów, analiz i komentarzy. Zamieniamy słowa polityków na pieniądze
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy