Chiny myślą o inwestowaniu w Stanach Zjednoczonych

opublikowano: 28-05-2013, 00:00

Chiny rozpoczęły analizę możliwości inwestycji w amerykański rynek nieruchomości w związku z oznakami wskazującymi, iż odbił on od dna, twierdzą dwa anonimowe źródła agencji Bloomberg.

Chiny, które mają 3,4 bln USD rezerw walutowych, mogą dokonać zakupu nieruchomości, zainwestować w fundusze nieruchomości lub kupić akcje w spółkach działających na rynku nieruchomości.

Zobacz więcej

FOT. Bloomberg

W ubiegłym tygodniu „The Wall Street Journal” informował, że Chiny uruchomiły komórkę w Nowym Jorku zajmującą się tzw. alternatywnymi inwestycjami.

W pierwszym kwartale ceny domów jednorodzinnych wzrosły w 89 proc. amerykańskich miast. Mediana cen sprzedaży wzrosła w 133 ze 150 metropolitalnych obszarów. Rok wcześniej rosła w 74.

— W dłuższym terminie to dobra okazja, bo amerykański rynek nieruchomości powoli się ożywia. To pomoże zdywersyfikować portfel inwestycyjny finansowany z zagranicznych rezerw. Nieruchomości, takie jak biurowce, mają stabilną rentowność, co odpowiada strategii inwestycyjnej Chin — powiedział Frank Chen z CBRE Group w Szanghaju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu